Haber Detayı
26 Kasım 2021 - Cuma 12:55 Bu haber 747 kez okundu
 
Silifke Kent Konseyi Nerede?
7. SAYFA :) Haberi


Silifke Kent Konseyi Nerede?

Büyük bir heyecanla yapılan seçimlerin ardından neredeyse 2. 5 yıl geçti. Başkan ve yönetimin çoğunluğu değişti ancak o günden bu güne geçen süre içerisinde havanda su dövülmeye devam ediliyor.

Temmuz ayı içerisinde genel kurul yapması gereken Silifke Kent konseyi henüz bu genel kurulunu da yapmadı-yapamadı.

Siyasetin bulaştığı her yerde neden bu tür sorunlar yaşanıyor? Neden hak edenler değil de, hak etmeyenler, yandaşlar geliyor-getiriliyor.

Silifke Kent Konseyi Yürütme Kurulunda olan bir birey olarak yapmak isteyip de yapamadıklarımız nedeni ile büyük üzüntü çekiyoruz. Çekiyoruz diyorum çünkü yürütme kurulunda yer alan arkadaşlarımızın birçoğu aynı durumda.

Biz bu göreve niye geldik? Niye seçildik? Diyorlar haklı olarak.

Madem çalışma yapılmayacaktı, fikirler beyan edilip, projeler ortaya çıkmayacaktı, neden buradayız? Diyorlar. Haklıyız-haklılar da…

Pandemi bahane edilmesin! Pandemi bahane edilecekse niye kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri hiç durmaksızın çalışıyor?

Bahane üretmek yerine, Silifke Kent Konseyi’ni siyasetten kurtarmak gerekiyor.

Bu bir önceki dönemde de yaşandı. CHP’li Mustafa Turgut, Silifke Kent Konseyi’ne kendi siyasetinden birini getirmeye çalıştı olmadı, olmayınca da hiçbir destek vermedi. Aksine köstek oldu son ana kadar.

CHP’li Turgut gitti, bu kez MHP’li Altunok geldi. Seçim yapıldı. Turgut’un karşı çıktığı Rifat Karaduman ve birlikte çalıştığı yürütme kurulu, Silifke Kent Konseyi için kurulduğu günden buyana yapılmayanları yaptı ancak yapılan seçimle yeni yürütme kurulu ve başkan seçildi.

Tamam dendi, şimdi Silifke Kent konseyi çok iyi çalışma ortamı buldu, bundan sonra konseyden güzel ve oldukça yararlı projeler çıkar denmişti ancak sadece seçilmişlikleri ile kalan yürütme kurulu üyeleri ve her toplantıya katılan 5-6 kişi ve havanda su döven bir kent konseyi! O da toplantı olursa!..

Bu konuya yazıp-yazmama arasında kararsız kaldım ancak bunu en güzel şekilde 7. Sayfaya yazabilirim, diye düşündüm ve 7. Sayfanın konusu yaptım.

Kent Konseyleri toplumun dinamiğini oluşturması için kurulmuş ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin oluşturduğu tarafsız bir kuruluş olmasına rağmen, işlevini güçlendirmesi gereken belediyeler ne yazık ki bu önemli kuruluşun aktif çalışması konusunda gereken adımı atmıyorlar.

Temmuz ayında yapılması gereken genel kurul niye yapılmadı?

Neden kent konseyine sıcak bakılmıyor?

Madem destek verdiğiniz ve partinizin de Yönetim Kurulu üyesi olan kardeşimize niye destek vermiyorsunuz?

Bu soruları çoğaltmam mümkün ancak şimdilik kaydı ile ara veriyorum sorularıma. Eğer bu konuda ciddi adımlar atılmaz ise bundan sonra sorularıma kaldığım yerden devam edeceğim…

İsteğimiz işlevini sürdüren bir Kent Konseyi. Güçlü bir Kent konseyi de güçlü bir Silifke demektir. Bunun için elimizi taşın altına koymaktan çekinmedik, gerekirse vücudumuzu da koyarız…

S.C.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Silifke, Kent, Konseyi, Nerede?,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı