Yazı Detayı
09 Kasım 2021 - Salı 12:55 Bu yazı 166 kez okundu
 
ANKARA’DA…
Yüksel BÜTÜN
 
 

ANKARA’DA…

                    Eşimle birlikte Ankara’ya gittik. 25/26 Eylül’de ADD’nin 16. Genel Kurulu vardı. Pandemi nedeniyle 2 kez ertelenmiş bir genel kuruldu. Başkentimiz Ankara’yı ilk kez 1960’lı yıllarda görmüştüm. Büyük kentte dikkatimi çekenler, Ankara’ya girişteki gecekondular, yeşilden yoksunluk, inşa halindeki çok katlı bina çokluğu oldu. Aradan uzunca bir süre geçmesine rağmen yüksek bina yapımı olanca hızıyla sürüyor. Ülkemizi binaya boğduk. 16. Genel Kurul ODTÜ Vişnelik bahçesinde yapıldı. Vişnelik tesislerinde başka etkinlikler de vardı. Genel kurulların bir özelliği olsa gerek, yıllardır birbirlerini görmeyen dostlar, birbirleriyle özlem gideriyorlar. Örneğin Konak/İzmir şube başkanı Selçuk Yılmaz, benim 50 yıllık silah arkadaşımdır. Ne yazık ki ikimizin de saçları ağarmış ve yaşlanmışız. Genel kuruldaki katılımcılara, şube başkanları ve delegelere baktığınızda orta yaş ve onun üzerinde yurttaşlar topluluğunu görüyorsunuz. Üye profilini gençleştirmek gerektiği sık, sık dile getiriliyor. Doğrudur ve yerindedir. Yalnız, içinde yaşadığımız toplumun sosyal, ekonomik ve siyasal yapılaşmasını dikkate almak zorundayız. Genç arkadaşlarımızın geçim sorunları var. Üç üniversite mezunundan birisi işsiz… Ülkemizde yoğun bir işsizlik yaşanıyor. Gençlerimiz başka ülkelere özellikle Avrupa ülkelerine gidip, oralara yerleşmek istiyorlar. Ülkemizden yabancı ülkelere müthiş bir beyin göçü var. Bu genç, yetenekli ve yetişmiş insan gücümüzün ülkemize hizmet etmesi gerekmez mi?

                    16. Genel Kurulu, seçimli bir kurultaydı. Birbirinden değerli dört aday vardı. E. Amiral Türker Ertürk, önceki dönem milletvekili Hüsnü Bozkurt, ADD Genel Başkan vekili Tolga Kale, önceki CHP Gençlik Kolu Başkanı Ayhan Yalçınkaya genel kurul aday adayı oldular. Adaylar, içeriği dolu konuşmalar yaptılar. Kimi delegelerimiz de ADD sorunlarına değinen, açıklayıcı ve uyarıcı söylevlerde bulundular. ADD, Türkiye’nin en büyük Demokratik Kitle Örgütü (DKÖ), şüphesiz sorunları olacaktır. Pandemi döneminde şubeler büyük özverilerle yaşamlarını sürdürdüler, sürdürmeye de devam ediyorlar. Üstelik kiralar elektrik ve suya bu denli zam gelmişken. Örneğin kendi şubemizden bir örnek vereyim. İki aylık elektrik giderimiz 780tl.dir. Bu yazı karalanırken, elektriğe yine yüzde 15 zam geldi. İki gün süren genel kurulumuz, bir demokrasi şöleni idi. Genel kurulun bendeniz için büyük sürprizi Prof. Dr. Ahmet Saltık’la karşılaşmak oldu. 2000’li yıllardan beri tanışıyorduk. Kendisi çok değerli bir bilim insanıdır. O yıllarda Silifke’ye gelmiş, şubemiz adına Kültür Merkezinde bir konferans vermişti. Değerli hocamla birlikte genel kurul anısına fotoğraf çektirdik. Prof. Dr. Ahmet Saltık, Divan Başkanlığını başarı ile yürüttü.

                    İkinci günün sonunda seçimler yapıldı. Seçimleri Sn. Hüsnü Bozkurt’un listesi kazandı. 16. Genel Kurulumuzun, şubelerimize, Genel Başkanlığa ve Ulusumuza hayırlı ve uğurlu olsun.

 
Etiketler: ANKARA’DA…,
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı