Yazı Detayı
07 Eylül 2021 - Salı 13:50 Bu yazı 2001 kez okundu
 
Algı Ne Kadar Kolaymış!..
Sadık CİVELEK
 
 

Algı Ne Kadar Kolaymış!..

20 Ağustos 2021 tarihinde Silifke’ye Ak Parti karşıtı kaymakam mı atandı? Başlığı ile bir haber paylaşmış ara başlıkta da Sözcü Gazetesinin yazdıklarından alıntı yapmış, haber içeriğinde ise, Silifke Kaymakamlığına atanan Abdullah Aslaner hakkında bilgiler eklemiş, haberin sonunda ise Aslaner’e yeni görev yeri Silifke’de başarılar dilemiştik.

İnsanlarımız sadece üç satırı okumuşlar ve birbirinden değişik yorumlar yaparak, ALGI yönetiminin toplumda neler yapabileceğini de açıklamaları ile ortaya koymuşlar.

Habere atılan bir başlık ve altına yazılan üç satır ara açıklama ile toplum bir anda nerelere gelebiliyor?

Silifke gibi kültür zengini, eğitim düzeyi yüksek olan bir kentte haber için atılan küçük bir başlıkla, böylesine ciddi boyutta bir algılama olabiliyorsa…

Fikirsiz insanı düşünmek şöyle dursun, aklımızın ucundan geçirmemiz mümkün değil. Her insanın fikri olacaktır ve buna saygı duyulmalıdır. Önemli olan karşımızdaki insanın duruşu, karakteri, ülkesi ve toplum adına yaptıklarıdır.

Aynı fikirden olan insanların bile kavga ettiği bir toplumda, karşı fikirden olan insanları neden sahiplenemiyoruz. O insanların hiç mi iyi ve güzel tarafları yok. Her güzelin kendine özgü bir yoğurt yemesi varsa, her insanın da olumlu ve olumsuz yanları mutlaka olacaktır. Önemli olan iyi taraflarını görerek, onu toplum adına kazanmak ve çalışmasını sağlamaktır.

Ülkemizde, ülkemizin bütünlüğünü bozmak için çalışan bölücü zihniyetli parti dışında hangi parti kuruluş amacı dışında çalışma yapıyor? Liderlerin yapmış olduğu bir iki çıkışlar veya yanlışlar dışında…

Hal böyle iken, biz neyi paylaşamıyoruz? Niye ötekileştiriyoruz, dışlıyoruz, sevgisizlik gösteriyoruz; beraber olmak varken…

GİDEN VE GELEN

Evet, kısa süre Silifke’de kalmasına rağmen sessiz ve derinden iş yapan, devletin Silifke’de sevgi eli, hoşgörüsü, babası olan ancak yaptıkları ile örnek olmasına rağmen anlamayanlar olduğu için yapılan çalışmalar başlamadan bitiren biz Silifkelilere duruşu ile dersler veren Namık Kemal Nazlı aramızdan ayrılıyor.

Özleyeceğiz ve unutmayacağız. Yolun açık ve aydınlık olsun inşallah Sayın Nazlı, değerli dost…

Hakkında onca sözler edilen Abdullah Aslaner de değerli bir devlet adamı. Siyasetçilere değil işine önem veren, kendisini Türkiye Cumhuriyeti Devletine adayan, milleti için gözünü karartabilen bir kaymakam geliyor Silifke’ye. Sert mizaçlı ama sevecen, kararlı, cesur ve adaletli…

Çocuklarının korona olması nedeni ile bu hafta göreve başlaması gereken Aslaner ancak önümüzdeki hafta görevine başlayabilecek. Sayın Arslaner’e ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, Silifke’de başarılı çalışmalar yapmasını arzu ediyor, yeni görev yeri olan Silifke’de başarılar diliyoruz.

 
Etiketler: Algı, Ne, Kadar, Kolaymış!..,
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı