Haber Detayı
03 Kasım 2021 - Çarşamba 12:44 Bu haber 809 kez okundu
 
Akkuyu-Patlamalar ve Düşündürdükleri!..
7. SAYFA :) Haberi


Akkuyu-Patlamalar ve Düşündürdükleri!..

Akkuyu NGS inşaatının yapımına çok hızlı bir şekilde devam ediliyor.

Akkuyu’nun bölgeye yapılması ile ilgili çok spekülasyonlar yapıldı, bölge insanının birçoğu karşı çıkarken, yapılmasını isteyenler ise azımsanmayacak kadar çoktu.

Adı üstünde ‘Nükleer’! Bir sızıntı, bir patlama, bölgede tek bir canlı dahi kalmaz!

Şu anda bölge insanının nerede ise geçim kaynağı durumuna gelen Akkuyu NGS’de yaşanan iki ciddi patlamada yaşamını yitirenler oldu. Son trafo patlamasında ise 4 Rus vatandaşının öldüğü iddiaları da hala sıcaklığını koruyor.

Saldım çayıra, Mevlam kayıra, özlü sözü biz Türk milleti için söylenmiş bir söz. Kader deyip gideriz hiç düşünmeden ve sonucunda da başımıza gelmeyen kalmaz.

Plan, program insan yaşamı için oldukça büyük bir önem arz eden düşünceleri oluştururlar ancak son yıllarda günü birlik yaşamaya alıştırılan bir toplum haline gelince ne planı, hayatını bile önemsemiyor insanlarımız!

Son yıllarda yasalaşan ancak tam anlamı ile işletilemeyen, diğer bir deyişle denetlenmeyen İş Sağlığı ve Güvenliğinin ne kadar sağlıklı olduğunu da aşikar!..

Dünyanın gözünün Akkuyu NGS nedeni ile bölgemizde olması da göz önüne alındığında, yapılan inşaat çalışmalarının daha sağlıklı ve verimli olması sağlanmalıdır.

Akkuyu NGS inşaatında yaşanan iki olay da gösteriyor ki; iş sağlığı ve güvenliği konusunda yeterli bilgi ve birikimimiz yok.

Yeterli bilgi ve birikimi ve alt yapısı güçlü olmayan bir Nükleer Güç Santralinde, olmasını asla düşünmediğimiz ancak olabilecek küçük bir sorunun nelere mal olacağını iki patlama çok net ortaya koymadı mı?

Memleketimizin her köşesi cennet, Akkuyu ise ayrı bir cennet olan vatan toprağımız. Bu güzelim Vatan Toprağına yapılan Nükleer santralin yapım aşamasında sorunlar yaşanırken, faaliyete geçmesinin ardından yaşanacak sorunları hayal bile etmek mümkün değil!

İş güvenliği ve işçi sağlığının yeterince önemsenmediği düşünüldüğünde Nükleer Santralin getirisi ve götürüsü konusunda çok iyi düşünülmediği ortaya çıkıyor..!

S.C.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Akkuyu-Patlamalar, ve, Düşündürdükleri!..,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı